Aktuality

Historie modelu Suzuki JIMNY

 

 

Dne 5. července 2018 měl světovou premiéru SUZUKI JIMNY. Podle předběžných informací bude Jimny k dispozici s malým motorem o objemu 660cc a větším objemem 1,5 litru s možností volby mezi pětistupňovou a čtyřstupňovou automatickou převodovkou. K dispozici budou 15 nebo 16 palcová kola a výbava bude zahrnovat tempomat, startování tlačítkem, multifunkční volant a klimatizaci, samočinné nouzové brzdění. V kabině bude palubní deska vylepšena, aby poskytla prostor pro dotykovou obrazovku, která je umístěna vysoko na středové konzole. Je to velký krok vpřed ve srovnání s jeho 20tiletým předchůdcem a stále vytváří tu drsnou atmosféru, kterou jsme od Jimnyho očekávali.

Ve středu 18.9.2019 byl tiskovou konferencí, oficiálně zahájen prodej modelu SUZUKI JIMNY v České republice.

HISTORIE MODELU JIMNY

První generace (od roku 1970)

První generace

 

Jimnyho první generace debutovala jako jediné auto v segmentu minicar vybavené pohonem čtyř kol. Díky svým malým rozměrům, ale výborným výkonům, získal uznání nejen u profesionálních uživatelů tohoto typu vozidel, ale také u běžných řidičů.

 

Druhá generace (od roku 1981)

Druhá generace

 

Díky tvaru  a prostornému interiéru byla druhá generace dobře přijata na globálním trhu a stala se bezprecedentním hitem. To bylo populární mezi uživateli obou pohlaví a jeho expresivní a stylový design byl vhodný pro městské i terénní použití.

 

Třetí generace (od roku 1998)

Třetí generace

 

Třetí generace přinesla vyšší úroveň pohodlí a nabízela hladší, aerodynamické tělo, delší rozvor a vylepšené tuhé zavěšení. To zajistilo větší stabilitu a manévrovatelnost na silnici i v terénu, což přineslo popularitu a uznání po celém světě po dobu 20 let.

Celkový prodej Suzuki Jimny dosáhl 2.850.000 kusů. 

Model se prodává v 194 zemích a regionech po celém světě.