Suzuki Jimny

JIMNY je více než důstojným nástupcem kultovního modelu Samurai. Přidal k již osvědčeným vlastnostem i elegantní, kompaktní vzhled karoserie, přepracovaný interiér a dobré jízdní vlastnosti v hustém městském provozu.

Jimny je skvělý v terénu a jeho nepostradatelnou součástí, jakožto 100% off-roadu je podvozkový rám. Ten společně s redukční převodovkou a pohonem 4x4 je nejen zárukou skvělých jízdních a pracovních výkonů v terénu, ale i nedílnou součástí bezpečnostní výbavy. Karoserii s minimálními převisy oceníte při nájezdu i sjezdu prudkých kopců. Světlá výška vozidla je přitom solidních 190 mm. Kompaktní karoserie nabízí i další výhody. S vozidlem se totiž na rozdíl od konkurentů můžete pustit i do prostorově velmi komplikovaného prostředí, například lesa, kde se drobný vůz velmi snadno protáhne kdejakou skulinkou. A nakonec je zde výhoda nízké hmotnosti 1.135 kg - šplhat do kopce s lehkým vozem je rozhodně snadnější než s těžkým. I díky tomu si Jimny vystačí se zážehovým čtyřválcem o objemu 1,3 litru s elektricky řízeným vstřikováním paliva, variabilním časováním sacích ventilů a třícestným katalyzátorem. Přenos síly od motoru zajišťuje pětistupňová manuální převodovka spojená s dvoustupňovou redukční převodovkou. Ta navíc umožňuje přiřadit pohon všech kol ve stálém poměru 50:50.

Více než třicetiletá tradice vývoje a výroby vozidel s pohonem 4x4 je dostatečnou zárukou vysoké kvality a odolnosti terénních modelů Suzuki. Za tuto dobu si off-roady Suzuki získaly miliony spokojených zákazníků na celém světě.

Předváděcí jízda
Mám zájem o vozidlo