Suzuki SWIFT

Suzuki Swift je městský model, který v sobě spojuje jedinečný styl potěšení z jízdy a zaujme inovativním technickým řešením. Vynikající 1,2 DualJet Hybrid benzinové motory  poskytují dostatečný výkon a jsou hospodárné a šetrné k životnímu prostředí. Komfortní prostor pro cestující ve sportovním stylu a velký zavazadlový prostor (265 litrů), zlepšují využitelnost vozu. A co je nejdůležitější: Swift je stále nepřekonatelný, pokud jde o bezpečnost, nízké provozní náklady a dobu provozuschopnosti.

exteriér

Nový Swift má výrazně širší postoj. Ze dvou předešlých generací má "silná" ramena. Zachované zůstaly typické černé přední sloupky i vertikálně uspořádané světla vpředu a vzadu. Kratší, plošší a širší karoserie působí atletickým dojmem. Tento pocit zvýrazňuje širší přední maska chladiče, spodní přívody vzduchu v nárazníku i linie blatníků. Největší změnou exteriéru je "skryté" umístění otevírání zadních dveří do C sloupku karoserie. Díky tomu působí téměř jako třídveřové kupé. Přední světlomety mají populární LED denní osvětlení ve tvaru U. Stejná high-tech technologie je použita i vzadu. 

interiér

Dynamika nechybí ani v interiéru. Přístrojová deska působí dojmem agilní rychlosti. Uvnitř jsou zajímavě použity prvky s povrchem bílé perleti a matným chromem. Orientaci na řidiče potvrzuje středová konzola nakloněná o pět stupňů směrem k němu, volant s výrazně sportovním designem, atraktivní trojrozměrné přístroje a 7-palcový dotykový displej, jaký známe například z Vitary. Přibylo množství odkládacích prostorů. Swift je kompatibilní s OS AppleCarPlay, Android Auto nebo MirrorLink. Nechybí ani USB, vstup na SD karty či bluetooth.

více bezpečnosti, více komfortu

V nabídce aktivních a pasivních bezpečnostních prvků naleznete i radarem podporované brzdění, pomocníka při rozjezdu do kopce, signalizaci nouzového brzdění, elektronický stabilizační systém, kontrolu tlaku v pneumatikách, karoserii absorbující energii s tect (Total Effective Control Technology), 6 airbagů a prvky na ochranu chodců.Jako první model Suzuki využívá nový Swift pokrokový rozpoznávací systém s kamerou a laserem, který umožňuje používání funkcí automatického nouzového brzdění, kontrolu jízdy v pruzích, rozpoznání únavy řidiče a asistenta dálkových světel. Do modelu Swift nově přibyl i adaptivní tempomat.

 

   kombinace kompaktního elektromotoru a lithium-iontové baterie ulehčuje motoru

 

Ve snaze o ještě nižší spotřebu paliva jsme použili nový pohonný systém typu mild-hybrid. Srdcem mild-hybridního systému je malá, kompaktní jednotka ISG (Integrated Starter Generator), která ve spolupráci s lithium-iontovou baterií poskytuje přidaný točivý moment pro zrychlení vozu. Takový hybridní pohon je optimálním řešením pro kompaktní vozy, nabízí totiž vynikající poměr mezi spotřebou paliva a prostorovou náročností.

 
Předváděcí jízda
Mám zájem o vozidlo